پیشنهادها
تارنمای بهشت رضا نقطه کام با تمامی مرورگرها و دستگاههای شخصی و قابل حمل سازگاری کامل دارد ولی ما پیشنهادهایی برای شما کاربران عزیز داریم که با استفاده از آنها میتوانید حداکثر استفاده را از سامانه و زیارت مجازی ببرید.
اگر از ویندوزهای 64 بیتی استفاده میکنید ما مرورگر موزیلا سایبر فاکس (Mozila Cyberfox) نسخه 33 به بالا را به شما پیشنهاد میکنیم.
اگر از ویندوزهای 32 بیتی استفاده میکنید ما مرورگر موزیلا فایر فاکس (Mozila Firefox) نسخه 37 به بالا را به شما پیشنهاد میکنیم.
پس از موارد ذکر شده باید خاطر نشان کنیم که پیشنهاد دیگر ما برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) است.
همچنین برای سیستمهای دارای سیستم عامل اندروید نیز مرورگر گوگل کروم را به شما پیشنهاد میکنیم اما میتوانید از اپرا (Opera) یا اپرا مینی (Opera Mini) و همچنین فایر فاکس استفاده نمایید.
ممکن است در گوشیها و تبلتهای مختلف مرورگرها کمی متفاوت عمل کنند و به طور مثال در یک دستگاه کروم بهتر عمل کند و در دستگاهی دیگر فایرفاکس تشخیص این موارد با آزمایش و خطا میتواند توسط شما کاربر گرامی انجام شود.
عزیزانی که از  مک و یا ای او اس شرکت اپل استفاده میکنند بهتر است از مرورگر پیشفرض این شرکت یعنی سفاری (Safari) استفاده نمایند و تنها مشکل سفاری این است که با فلش سازگاری ندارد و شما مجبورید بخش ادعیه و نواهای موجود در پروفایلهای شهدا را از دست دهید.
تمام سعی و تلاش ما بر آن بود که در کنار گرافیک مناسب و امکانات متعدد سامانه سازگاریهای لازم با تمامی مرورگرها و دستگاهها را داشته باشد، امیدواریم شما کاربران گرامی با راهکارهای ارائه شده مشکلی در استفاده از سامانه نداشته باشید.
 
استفاده از سامانه
عضویت
کاربران گرامی قبل از استفاده از سامانه حتماً در آن عضو شوید تا بتوانید از تمامی امکانات آن به طور کامل بهره ببرید برای عضویت در سامانه میتوانید از این پیوند و یا منوی ورود و ایجاد حساب جدید استفاده نمایید و با کامل کردن اطلاعات خواسته شده و تایید پست الکترونیک خود در سایت عضو شوید.
پروفایل شهدا
با رفتن به منوی شهدا و انتخاب قطعه مورد نظر میتوانید به صفحه هر شهید آرمیده در قطعه انتخاب شده دسترسی داشته باشید و همچنین ار امکاناتی نظیر ثبت دلنوشت، صلوات شمار، ادعیه و ... استفاده نمایید.
دلنوشت
شما کاربران گرامی پس از عضویت در سامانه و ورود به حساب کاربری خود در پروفایل هر شهید بخشی به نام دلنوشت اضافه میشود که میتوانید با استفاده از آن دلنوشتهای شخصی خود را در آن قسمت قرار دهید و فقط خودتان آنها را مشاهده کنید و همچنین از منوی دلنوشت به تمامی دلنوشتهای خود که در سامانه ثبت کرده اید دسترسی داشته باشید.
سالنامه
سالنامه سالروز شهادت شهدای آرمیده در آرامستان بهشت رضا (ع) ساری را یاد آور میشود که شما کاربران گرامی میتوانید از آنها آگاه شوید.
صلوات شمار و فاتحه شمار
در این بخش پس از فرستادن فاتحه یا صلوات برای هر شهید میتوانید روی صلوات شمار یا فاتحه شمار کلیک کنید تا صلوات و فاتحه شما برای آن شهید ثبت شود.
 پخش ادعیه و نواها
شما کاربران عزیز میتوانید از بخش ادعیه و نواها در هنگام مشاهده پروفایل شهدای گرانقدر استفاده نمایید.
ارسال نظرات
با عضویت در سامانه میتوانید در پروفایل هر شهید به ارسال متنی مانند شعری در وصف شهید و یا دلنوشتی بپردازید که تمامی کاربران عضو در سامانه بتوانند آن را مشاهده کنند.
تماس
با استفاده از فرم تماس که از منوی تماس میتوانید به آن دسترسی داشته باشید میتوانید نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای ما ارسال نمایید.
جستجو
با استفاده از امکان جستجو در منوی جستجو میتوانید به راحتی کلمات و واژه های مورد نظر خود را در سامانه بیابید.
بارکدخوان
با استفاده از تصویر کیو آر کد موجود در منوی دیگر و اسکن آن توسط تلفن همراه یا تبلت هوشمند خود میتوانید به سریع ترین شکل ممکن به سامانه دسترسی داشته باشید.
ورود
اگر در سامانه عضو هستید میتوانید توسط منوی ورورد وارد حساب کاربری خود شوید.
 
استفاده از زیارت مجازی
برای مشاهده زیارت مجازی در صفحه اول سایت روی دکمه زیارت مجازی کلیک کرده و سپس طبق سرعت و پهنای باند اینترنت خود قطعه و کیفیت مورد نظر را انتخاب نمایید.
برای سهولت کار شما کاربران گرامی تصویری شماره گذاری شده را برای راهنمایی در این قسمت قرار دادیم که میتوانید توضیحات هر شماره را در زیر تصویر مشاهده نمایید.
1. این گزینه گالری نماهای (لوکیشنهای) زیارت مجازی هست که در هر نما شامل چند مزار است و با نگه داشتن نشانگر ماوس روی هر تصویر کد آن نمایش داده میشود، این کد همان کد زیارت مجازی است که در پروفایل هر شهید قرار دارد و با انتخاب نمای مورد نظر میتوانید به صورت مستقیم به لوکیشن مربوط به هر شهید دسترسی داشته باشید.
2. این گزینه پینهایی هستند که شما کاربران عزیز میتوانید با انتخاب آنها به نماهای مجاور دسترسی داشته باشید.
3. با انتخاب این گزینه میتوانید اطلاعات مختصری از هر شهید را به صورت لحظه ای مشاهده نمایید.
4. با انتخاب این گزینه به پروفایل شهید در سامانه هدایت میشوید.
6. با انتخاب این گزینه میتوانید حالت استفاده از نشانگر ماوس را تغییر دهید.
7. این گزینه زیارت مجازی را به صورت خودکار اجرا مینماید و به چرخش خودکار در محیط میپردازد.
8. این گزینه دکمه ها و پینهای دسترسی به نماها و سامانه در صفحه را مخفی مینماید.
9. این گزینه صدای پس زمینه زیارت مجازی را متوقف میکند.
10. با انتخاب این گزینه به حالت ابتدایی نمایی که در آن قرار دارید باز میگردید.
11. انتخاب این گزینه باعث میشود تمایی دکمه ها، آیکونها و گالری در صفحه مخفی شود.
12. انتخاب این گزینه باعث بزرگنمایی حالت نمایش میشود.
13. انتخاب این گزینه حالت نمایش را از بزرگنمایی خارج میکند.
14. با انتخاب این گزینه دوربین مجازی به سمت راست میچرخد.
15. با انتخاب این گزینه دوربین مجازی به سمت چپ میچرخد.
16. با انتخاب این گزینه دوربین مجازی به سمت پایین میچرخد.
17. با انتخاب این گزینه دوربین مجازی به سمت بالا میچرخد.
18. این گزینه رادار و قطب نمایی برای نشان دادن جهت دوربین مجازی است.
19. منوی دسترسی کار شما برای دسترسی به بعضی بخشها و امکانات را آسانتر میکند.
20. این گزینه زیارت مجازی را با حالت تمام صفحه نمایش میدهد، همچنین شما کاربران گرامی میتوانید با دابل کلیک روی صفحه به حالت تمام صفحه وارد شوید.