پیشنهادها
تارنمای بهشت رضا نقطه کام با تمامی مرورگرها و دستگاههای شخصی و قابل حمل سازگاری کامل دارد ولی ما پیشنهادهایی برای شما کاربران عزیز داریم که با استفاده از آنها میتوانید حداکثر استفاده را از سامانه و زیارت مجازی ببرید.
اگر از ویندوزهای 64 بیتی استفاده میکنید ما مرورگر موزیلا سایبر فاکس (Mozila Cyberfox) نسخه 33 به بالا را به شما پیشنهاد میکنیم.
اگر از ویندوزهای 32 بیتی استفاده میکنید ما مرورگر موزیلا فایر فاکس (Mozila Firefox) نسخه 37 به بالا را به شما پیشنهاد میکنیم.
پس از موارد ذکر شده باید خاطر نشان کنیم که پیشنهاد دیگر ما برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) است.
همچنین برای سیستمهای دارای سیستم عامل اندروید نیز مرورگر گوگل کروم را به شما پیشنهاد میکنیم اما میتوانید از اپرا (Opera) یا اپرا مینی (Opera Mini) و همچنین فایر فاکس استفاده نمایید.
ممکن است در گوشیها و تبلتهای مختلف مرورگرها کمی متفاوت عمل کنند و به طور مثال در یک دستگاه کروم بهتر عمل کند و در دستگاهی دیگر فایرفاکس تشخیص این موارد با آزمایش و خطا میتواند توسط شما کاربر گرامی انجام شود.
عزیزانی که از  مک و یا ای او اس شرکت اپل استفاده میکنند بهتر است از مرورگر پیشفرض این شرکت یعنی سفاری (Safari) استفاده نمایند و تنها مشکل سفاری این است که با فلش سازگاری ندارد و شما مجبورید بخش ادعیه و نواهای موجود در پروفایلهای متوفی را از دست دهید.
تمام سعی و تلاش ما بر آن بود که در کنار گرافیک مناسب و امکانات متعدد سامانه سازگاریهای لازم با تمامی مرورگرها و دستگاهها را داشته باشد، امیدواریم شما کاربران گرامی با راهکارهای ارائه شده مشکلی در استفاده از سامانه نداشته باشید.
 
استفاده از سامانه
عضویت
کاربران گرامی قبل از استفاده از سامانه حتماً در آن عضو شوید تا بتوانید از تمامی امکانات آن به طور کامل بهره ببرید برای عضویت در سامانه میتوانید از این پیوند و یا منوی ورود و ایجاد حساب جدید استفاده نمایید و با کامل کردن اطلاعات خواسته شده و تایید پست الکترونیک خود در سایت عضو شوید.
پروفایل متوفی
با رفتن به منوی اهل قبور و انتخاب قطعه مورد نظر میتوانید به صفحه هر متوفی آرمیده در قطعه انتخاب شده دسترسی داشته باشید و همچنین ار امکاناتی نظیر ثبت دلنوشت، صلوات شمار، ادعیه و ... استفاده نمایید.
دلنوشت
شما کاربران گرامی پس از عضویت در سامانه و ورود به حساب کاربری خود در پروفایل هر متوفی بخشی به نام دلنوشت اضافه میشود که میتوانید با استفاده از آن دلنوشتهای شخصی خود را در آن قسمت قرار دهید و فقط خودتان آنها را مشاهده کنید و همچنین از منوی دلنوشت به تمامی دلنوشتهای خود که در سامانه ثبت کرده اید دسترسی داشته باشید.
سالنامه
سالنامه سالروز وفات متوفی آرمیده در آرامستان بهشت رضا (ع) ساری را یاد آور می‌شود که شما کاربران گرامی میتوانید از آنها آگاه شوید.
صلوات شمار و فاتحه شمار
در این بخش پس از فرستادن فاتحه یا صلوات برای هر متوفی میتوانید روی صلوات شمار یا فاتحه شمار کلیک کنید تا صلوات و فاتحه شما برای آن متوفی ثبت شود.
 پخش ادعیه و نواها
شما کاربران عزیز میتوانید از بخش ادعیه و نواها در هنگام مشاهده پروفایل متوفی گرانقدر استفاده نمایید.
ارسال نظرات
با عضویت در سامانه میتوانید در پروفایل هر متوفی به ارسال متنی مانند شعری در وصف متوفی و یا دلنوشتی بپردازید که تمامی کاربران عضو در سامانه بتوانند آن را مشاهده کنند.
تماس
با استفاده از فرم تماس که از منوی تماس میتوانید به آن دسترسی داشته باشید میتوانید نظرات، انتقادات و پیشنهادهای خود را برای ما ارسال نمایید.
جستجو
با استفاده از امکان جستجو در منوی جستجو میتوانید به راحتی کلمات و واژه های مورد نظر خود را در سامانه بیابید.
بارکدخوان
با استفاده از تصویر کیو آر کد موجود در منوی دیگر و اسکن آن توسط تلفن همراه یا تبلت هوشمند خود میتوانید به سریع ترین شکل ممکن به سامانه دسترسی داشته باشید.
ورود
اگر در سامانه عضو هستید میتوانید توسط منوی ورورد وارد حساب کاربری خود شوید.
 
 
استفاده از زیارت مجازی

1. لیست نماهای زیارت مجازی2. مهاجرت به نمای مورد نظر با کلیک روی پین تعیین شده
3. لیست متوفی آرمیده در این قطعه موجود در سامانه
4. دکمه‌های کنترلی زیارت مجازی
5. قطب‌نما و رادار که خاصیت فانتزی و تزیینی دارند

1. توقف و اجرای خودکار تمامی نماهای زیارت مجازی
2. توقف و اجرای خودکار نمای فعال در زیارت مجازی
3. ذربین برای بزرگنمایی
4. اسکرول برای بزرگ و کوچکنمایی
5. ذربین برای کوچکنمایی
6. تغییر حالت نشانگر موشواره
7. ورود به حالت تمام صفحه

1. بازگشت به حالت ابتدایی نما
2. نمای بعدی و قبلی
3. قطع و وصل صدا
4. کم و زیاد کردن صدا
5. نمایش و عدم نمایش گالری
6. نمایش و عدم نمایش دکمه‌های مهاجرتی موجود در نما

 

توضیحات پروفایل متوفی
1. نام متوفی
2. قطعه مزار متوفی
3. تصویر مزار متوفی
4. اطلاعات متوفی
5. نمای زیارت مجازی متوفی (با کلیک روی عدد سبز رنگ به زیارت مجازی هدایت می‌شوید.
6. پس از فاتحه یا صلوات با کلیک روی دکمه مورد نظر آن را ثبت کنید.
7. با کلیک روی این باکس تمام متوفی آرمیده در این نمای زیارت مجازی را مشاهده کنید.
 
راهنمای جستجو
سیستم جستجو به حروف عربی و فارسی حساس است. در صورتی که با ی فارسی به نتیجه نرسیدید از CTRL + Xاستفاده کنید.
 
امکانات خاص
لیست متوفی آرمیده در یک نمای زیارت مجازی: منوی اهل قبور> برپایه نمای زیارت مجازی
دسته بندی متوفی بر پایه جنسیت، سید و غیر سید و ردیف: منویاهل قبور> دیگر دسته‌بندی‌ها
انتخاب نمای ورودی جهت زیارت مجازی: منوی زیارت